Oppatt til Sjøinnrulleringa, Ulstein

Fødde gutar i Ulstein prestegjeld, 1810-1831 (1810, 1816, 1818-20, 1823-31)

Utdrag frå kyrkjeboka som soknepresten har sendt årleg til Sjøinnrulleringa i Bergen. Åra 1811-15, 1817, 1821-22 manglar. Kyrkjebøkene for Ulstein brann med prestegarden julenatta 1832. Originalane litt i Statsarkivet i Trondheim, Ulstein sokneprest.

Avskrift v. Ivar S. Ertesvåg 2009, sist endra 27.des. 2009

År Nr. Område Namn på guten Gardsnamn Gardsn. norm. far føren. far farsn. far anna e.namn far tittel fødselsd. dåpsdag Legdnr. Merknad (K= frå kjelda / E=eigne merknader)
1810 1 U Ananias Waagene Vågane Ellef Larsen   Gaardmnd.   01.01 351 C  
1810 2 U Niels Martinus  Hatløen Hatløy Eric  Ericsen   gdmd   01.01 358 F  
1810 3 H Hans Christian Hareyd Hareid Ole Olsen   Huusmd   07.01 420 I  
1810 4 V Ole Melbøe Melbø Endre Olsen   Gdmd   15.02 324 A  
1810 5 U Peter Andreas Ulfsteen Ulstein Niels Andersen   Gdmd   25.02 364 G  
1810 6 U Elias Andreas Yttre Fløe Flø ytre Gunder Olsen   gdmd   25.02 360 E  
1810 7 H Eyner Andreas Branddahl Brandal Eyner  Jonsen    gdmd   01.04 425 E  
1810 8 V Ole Rommestrand Romestrand Jørgen Nielsen   gdmd   08.04 320 C  
1810 9 U Bærnt Nicolai Hasund Hasund Sjur Olsen   Huusmd   08.04 372 B  
1810 10 H Povel Martinus Snipsøer Snipsøyr Jon Jonsen    gdmd   20.05 390 B  
1810 11 U Lars Gullich Ulfsteen Ulstein Svend Larsen   gdmd   19.08 364 I  
1810 12 U Morten Cornelius Indre Fløe Flø indre Hans Olsen   gdmd   19.08 362 D  
1816 1 U Knud Severin Søvdness Saunes Ole         14.01 - K: disse 2 indføres ei da de er død efter modstaaende Side
1816 2 U Rasmus Bendt Nicolai Ulfsteen Ulstein Elling         14.01 - K: disse 2 indføres ei da de er død efter modstaaende Side
1816 3 H Ole Gullich Riise Rise (n/ø?) Ole         04.02 415 A  
1816 4 U Bærnt Dimesund Dimnasund Knud         25.02 347 B  
1816 5 V Severin Johanes Qvien Kvia Ole         07.04 337 A  
1816 6 V Amund Carneles Aarschow Årskog Iver         07.04 330 C  
1816 7 V Bærnt Andreas Aarschow Årskog Iver         07.04 330 D  
1816 8 U Ole Andreas Staalvig Breivik, Stålvik Nicolai         11.04 - K: tf, Hverken Gaard eller Plads af dette Navn findes
1816 9 H Lars Elias  Giære Gjerde Siur         28.04 421 D  
1816 10 V Erich Rasmus Aarschov Årskog Hans         12.05 330 E  
1816 11 H Rasmus Gullich Riise Rise (n/ø?) Knud         25.05 415 C  
1816 12 V Sivert Carneles Nør-Wartdahl Vartdal n Elling         02.06 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1816 13 V Peder Martinus Myklebust Myklebust Ingebricht         02.06 336 B  
1816 14 U Peter Christopher Schelderup Ulfsteenwiig Vik, Ulsteinvik -         03.06 367 A  
1816 15 H Stener Bretanus  Snipsøer Snipsøyr Thor         30.06 390 D  
1816 16 V Johan Cornelius Fæstøe Festøy Ole         11.08 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1816 17 V Niels Johannes Nørre-Wartdal Vartdal n Niels         11.08 329 B  
1816 18 U Bærnt Martinus Osness Osnes Jon         18.08 366 D  
1816 19 U Elling Martinus Yttre Fløe Flø ytre Gunder         01.09 360 C  
1816 20 U Carl Johannes Sundgotn Sundgot Nils         15.09 355 B  
1816 21 S Peter Severin Nøringset Nøringset Peder         10.11 426 E  
1816 22 V Iver Andreas Myklebust Myklebust Peder         24.11 336 C  
1816 23 U Peder Andreas  Hatløe  Hatløy Styrker         01.12 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1818 1 U Bærnt Hasund Hasund Lars         18.01 372 A  
1818 2 V Andreas Olavius Buseth Buset Colbein         25.01 338 B  
1818 3 U Andreas Nicolai Hatløe Hatløy Johannes         01.02 358 A  
1818 4 U Ingebrigt Ulfsteen Ulstein Rasmus         19.03 364 J  
1818 5 U Niels Andreas Myren Myrane Rasmus         19.03 377 A  
1818 6 V Jon Bretanus Melbøe Melbø Per         29.03 - K: tf, indføres ei da det maae være den samme som staar anført paa modstaaende Side som død
1818 7 H Rasmus Andreas Nedre Lied Nedrelid Ole         29.03 410 C  
1818 8 U Arne Eric Hatløe Hatløy Eric          12.04 358 C  
1818 9 H Peter Elias Brandahl Brandal Hans         26.04 425 C  
1818 10 H Peter Cornelius Øvre Lied Øvrelid Per         23.04 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1818 11 H Johannes Gullich Grimstad Grimstad Søren         12.05 418 B  
1818 12 U Ole Gullich Ulfsteen Ulstein Ole         12.05 364 Q  
1818 13 V Elling  Flaaskiær Flåskjer Jon         21.06 344 C  
1818 14 U Niels Christopher  Wiig Vik, Ulsteinvik     Schelderup   05.07 367 B  
1818 15 H Gullich Andreas Hareyd Hareid Rasmus         10.08 420 B  
1818 16 U Lars Johannes Sundgottn Sundgot Niels         28.08 355 C  
1818 17 V Niels Johannes Nørre-Wartdahl Vartdal n Povel          13.09 329 C  
1818 18 V Hans Johannes Flaaskiær Flåskjer Ole         13.09 344 D  
1818 19 V Daniel  Aarseth Årset Bærnt         16.08 335 E  
1818 20 U Johannes  Ulfsteen Ulstein Lars         11.10 364 B  
1818 21 U Elling Johannes Ulfsteen Ulstein Elling         11.10 364 S  
1818 22 U Mads Johannes Oosnæss Osnes Jetmund         11.10 366 F  
1818 23 U Bærnt Elias Staalviig Breivik, Stålvik Nicolai         16.10 -  
1818 24 U Rasmus Olai Watøe Vattøy Ole         25.10 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1818 25 H Povel Severin Grimstad Grimstad Peder         01.11 418 C  
1818 26 V Mads Johannes Remmen Remen Elling         15.11 -  
1818 27 U Ole Hovseth Hovset Rasmus         22.11 368 E  
1818 28 H Bærnt Øvre Lied Øvrelid Per         12.05 404 A  
1819 1 V Ole Sør Wartdahl Vartdal s Hans         01.01 340 D  
1819 2 V Elias Bretanus Melbøe Melbø Peder         24.01 324E  
1819 3 H Martinus Ulfseth Ulset Jon         24.01 402 D  
1819 4 V Iver Olavius Myklebust Myklebust Knut         24.01 336 F  
1819 5 V Carl Martinus Buseth Buset Johannis         07.02 338 C  
1819 6 U Hans Severin Strandebøe Strandabø Torbjørn         28.02 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1819 7 U Rasmus Andreas Strandebøe Strandabø Torbjørn         28.02 371 A  
1819 8 U Jørgen Sivert Dimmesund Dimnasund Povel          14.03 347 F  
1819 9 V Jon Sør Wartdahl Vartdal s Hans         21.03 340 E  
1819 10 S Morten Johan Sulebust Sulebust Bærnt         21.03 428 B  
1819 11 H Bærnt Severin Brandahl Brandal Sjur         21.03 425 D  
1819 12 H Hans Cornelius Øvre Riise Rise øvre Knut         21.03 413 A  
1819 13 V Anders Elias Aarschov Årskog Iver         11.04 -  
1818 14 V Ingebricht Bretanus Melbøe Melbø Endre         23.08 324 D E: årstal 1818 skrive særskilt
1818 15 V Elias Guttorm  Erdahl Erdal Anders         27.09 322 B E: årstal 1818 skrive særskilt
1819 16 V Mads Sættre Sætre Sjur         02.05 332 D  
1819 17 V Rasmus Bretanus Lynge Lynge Knut         20.05 325 C  
1819 18 V Niels Rommestrand Romestrand Jørgen         25.07 320 A  
1819 19 V Elling Myklebust Myklebust Peder         25.07 336 H  
1819 20 V Peder Severin Rodt Rot Lars         08.08 327 A  
1819 21 U Ole Martinus Indre Dimmen Dimna indre Rasmus         22.08 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1819 22 U Peter Andreas Oosnæss Osnes Elling         22.08 366 G  
1819 23 H Thore Johannes Jørringdahl Hjøringdal Jens         26.09 403 A  
1819 24 U Erløv Jørgen Martinus Røren Røyra Niels         17.10 353 C  
1819 25 H Elias Nebbestad Nevstad Lars         17.10 412 B  
1819 26 V Johannes Olavius Barstad Barstad Sjur         31.10 323 B  
1819 27 V Elias Cornelius Myklebust Myklebust Lars         21.11 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1819 28 V Andreas Johannes  Rottenæss Rotenes Johannis         05.12 326 A  
1819 29 H Peter Elias Nicolai Øvrelied Øvrelid Peder         19.12 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1819 1 H Peter Ellias Nicolai Øvre Lied Øvrelid Peder Larsen   Grdbr   19.12 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side / E: ført dobbelt pga endra periode
1820 2 U Povel Johannes Ousnæss Osnes Povel  Iversen   Grdbr   23.01 - K: tf, er død efter modstaaende Side
1820 3 H Johannes Kaldhoel Kaldhol Sivert Andersen   Grdbruger   30.01 - K: tf, er død efter modstaaende Side
1819 4 V Ole Cornelius Fæstøe Festøy Ole Povelsen   Grdbr   25.12.1819 - K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1820 5 U Povel Andreas Hasund Hasund Lars Hansen   Grdbruger   05.03 372 E  
1820 6 H Ole Johannes Bigseth Bigset Peder Andersen   Grdbruger   19.03 416 B  
1820 7 H Ole Johannes Jørgenæss Hjøringdal Knut Olsen   Grdbruger   26.03 407 A  
1820 8 H Elias Martinus Lieseth Liaset (n/ø?) Serqve  Hansen   Grdbruger   26.03 - K: tf, er død efter modstaaende Side
1820 9 H Henric Cornelius Branddahl Brandal Iver Nielsen   Huusmand   16.04 425 I  
1820 10 H Hans Christian Hareyd Hareid Ingebricht Hansen   Grdbruger   11.05 420 D  
1820 11 H Peter Ingebricht Indre Haddahl Haddal indre Povel  Olsen   Grdbruger   14.05 380 C  
1820 12 H Elling Snipsøer Snipsøyr Simeon Ellingsen   Grdbruger   28.05 390 A  
1820 13 V Nicolai Qvien Kvia Ole Knutsen   Gaardbruger   25.06 337 B  
1820 14 H Hans Petter Snipsøer Snipsøyr Johannes Hansen   Grdbr   09.07 390 E  
1820 15 V Peter Andreas Martinus Aarschow Årskog Peder Hansen   Ungkarl   09.07 330 A  
1820 16 U Knut Ulfsteen Ulstein Rasmus Larsen   Gaardbruger   06.08 364 D  
1820 17 H Knut Gullich Snipsøer Snipsøyr Thore Olsen   Grdbruger   13.08 390 F  
1820 18 V Johannes Elias Sør Wartdahl Vartdal s Rasmus Knutsen   Grdbruger   17.07 - K: tf, er død vide Afganger på denne Liste
1820 19 V Hans Guttorm Barstad Barstad Christen Jonsen   Grdbruger   05.08 - K: tf, er ogsaa død efter ditto do.["Afganger paa denne Liste"]
1820 20 V Hans Aarschow Årskog Hans Sjursen   Grdbr   27.08 330 G  
1820 21 V Carl Rommestrand Romestrand Knut Knutsen   Ungkarl   23.07 320 E K: barnet født og døbt i Borgens Sogn
1820 22 U Knut Povel Søwdeneess Saunes Hans Mortensen   Grdbruger   17.09 370 A  
1820 23 U Johannes Elias Andreas Indre Dimmen Dimna indre Rasmus Olsen   Grdbruger   15.10 430 C  
1820 24 U Hans Andreas Bottnen Botnen Peder Halvorsen   Grdbruger   05.11 374 A  
1820 25 V Ole Cornelius Rodt Rot Johannes Olsen   Grdbrug   26.11 327 B  
1820 26 U Gullich Andreas Yttre Fløe Flø ytre Arne Olsen   Grdbruger   02.11 360 D  
1823 1 U Peder Kleven Kleiva Peder Eriksen   Gdbg   12.01 429 B  
1823 2 U Lyder Nicolaij Ulfstensvig Vik, Ulsteinvik Niels    Skielderup Giestgiver   09.02 367 D  
1823 3 U Rasmus Peder Hauen Dimna indre Erik Rasmusen   Grb.   19.01 431 A  
1823 4 H Andreas Johannes  Snibsør Snipsøyr Johannes Hansen   Gdb   02.02 390 A  
1823 5 U Ole Elias Hadal Haddal (i/y?) Povl Olsen   Gdb   02.02 380 D  
1823 6 H Ole Parelius Tegen Teigen Gullik Povlsen   Gdb   16.02 422 A  
1823 7 U Rasmus Kornelius   Flø Hans Johnsen  Steensvig -   23.02 - K:  (far) i Herøe sogn, Moderen Tiener paa Fløe/ tf, er død efter modstaaende Side
1823 8 U Knud Elias Dimmen Dimna (i/y?) Hans Jetmundsen    Gdb   23.02 430 D  
1823 9 U Lars Holssækren Holseker Erik Jetmundsen    Gaardbruger   07.03 369 A  
1823 10 U Knud Povel Scheyde Skeide Lars Mortensen   Gdb   23.03 365 I  
1823 11 V Ole Syverin Christian Fæstøen Festøy Ole Povelsen   Gdb   27.03 319? A  
1823 12 V John Melbøe Melbø Peder Johnsen    Gdbg   27.03   K: tf, indf. ei da han er død efter modstaaende Side
1823 13 V Andreas Masthoel Masdal Lars Johnsen    Gdbg   27.03   K:tf, Masthoel findes ei men Masdahl maaskee Drengen er fød der?
1823 14 H Villik Syverin Jørgenæs  Hjøringnes Knud Olsen   Gbg   27.03 407 B  
1823 15 H Ole Morten Engeskar Engeskar Peder Hansen   Gbg   20.04 393 A  
1823 16 H Knud Olavius Grimstad Grimstad Peder Povlsen   Gdb   08.05 448 E  
1823 17 V Jørgen Aarskov Årskog Iver Ammundsen   Gdbg   15.06   K: tf, indf: ikke da han findes anført blant de døde paa modstaaende Side
1823 18 V Johannes Martinus Nore Vartal Vartdal n Niels  Nielsen   Pdsmd   08.07 329 D  
1823 19 H Rasmus Parelius Røyset Røyset Berent Povlsen   Gdb   31.08 397 A  
1823 20 U Carl Elias Johannes Garshoel Garshol Ole Rasmussen   Gdb   07.09 373 B  
1823 21 H Carl Gert Hovelied Hovlid Knud Johannesen   Gdb   05.10 423 C  
1823 22 H Iver Martinus Mørken Mork Andreas Eliasen   Gdb   05.10 388 B  
1823 23 U Elias Martinus Haajem Håheim Villik Villiksen    Gdb   16.10 317 A  
1823 24 V Peder Aarset Årset Berent Rasmussen   Gdb   !! 335 D K: tf, har avglemt at anføre Daabs Dato.
1823 25 U Lars Andreas Fløe Flø (i/m/y?) Arne Olsen   Gdb   09.11 360 G  
1823 1 H Lars Andreas Rødset Røyset Knud Andersen   G:b:   30.11 397 B  
1823 2 U Ole Andreas Hatteløe Hatløy Johannis Jetmundsen    G:b:   21.12 358 D  
1823 3 U Ole Andreas Ousnæs Osnes Jetmund Martinussen   G:b:   28.12 366 H  
1823 4 H Johannes Syverin Hoelstad Holstad Samund Olsen   G:b:   29.12 419 A  
1823 5 H Gullik Andreas Brandal Brandal Iver Neilsen   Pladsemand   29.12 425 B  
1824 6 U Hans Elias Ettesvog Ertesvåg Povl Halvorsen   Gb.   02.02 354 B  
1824 7 U Hans Johannes Ulfsteen Ulstein Lars Olsen   G:b:   21.03 364 A  
1824 8 V Ole Syverin Qvien Kvia Ole Knudsen   G:b:   15.02 337 C  
1824 9 X Andreas Cornelius Søndre Vartal Vartdal s Rasmus Knudsen   G:b:   15.02 340 F E: Forbokstavane i begge førenamna er borte pga hol i papiret, A og C er dei mest trulege
1824 10 H Peter Syverin Nedre Lied Nedrelid Ole Olsen   G:b:   15.02 410 F  
1824 11 H Johannes Gullik Alme Alme (store?) Gullik Gulliksen   G:b:   28.03 392 A  
1824 12 V Ammund Johannes Sætre Sætre Neils Neilsen   G:b:   28.03 332 F  
1824 13 V Simon Olavius Volde Volle Johannes Pedersen   G:b:   14.03 321 A  
1824 14 U Syvert Andreas Dimmen Dimna (i/y?) Berent Syvertsen   G:b:   19.04 430 E  
1824 15 U Knud Elias Ulfsteen Ulstein Knud Neilsen   G:b:   19.04 364 E  
1824 16 U Peder Elias Botnen Botnen Peder Halvorsen   G:b:   16.05 374 B  
1824 17 V Knud Martinus Søer Vartal Vartdal s Hans Peter Mortensen   G:b:   23.05 340 G  
1824 18 H Lars Nebbestad Nevstad Lars Johannesen   G:b:   23.05 412 B K: Tvillinger
1824 19 H Elias Nebbstad Nevstad Lars Johannesen   G:b:   23.05 412 K: Tvillinger/ tf, sidstnævnte indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1824 20 V Johannes Masdal Masdal Peter Stenersen   G:b:   09.07 - K: tf, indføres ei da han findes anført blandt de døde for f: A:
1824 21 U Lars Andreas Ulfsteen Ulstein Jens Jensen   G:b:   11.07 364 I  
1824 22 U Olavius Ringstad Ringstad Mikkel Olsen   G:b:   15.08 376 B  
1824 23 H Ole Syverin Giære Gjerde Sjur Larsen   G:b:   15.08 421 A  
1824 24 V Ole Sætre Sætre Syvert Eriksen   G:b:   22.08 332 G  
1824 25 H Peter Johannes Ulfset Ulset John Neilsen   G:b:   22.08 402 E  
1824 26 H Johannes Gullik Korshavn Korshamn Simon Ellingsen   P:m:   22.08 395 A  
1824 27 U Biørn Andreas Dimmen Dimna (i/y?) Berent Kolbensen   G:b:   12.09 354 K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1824 28 U Andreas Olavius Johannes Hatteløe Hatløy Bent Andersen   Tienestedreng   12.09 358 E  
1824 29 H Elling Øvre Lied Øvrelid Ole Iversen   G:b:   19.09 404 H  
1824 30 U Engebrigt Olai Haddal Haddal (i/y?) Povl Olsen   G:b:   29.09 378 B  
1824 31 V Ole Andreas Lynge Lynge Knud  Olsen   G:b:   24.10 325 E  
1824 32 U Neils Andreas Yttre Fløe Flø ytre Johannes Jetmundsen    !!   31.10 360 H  
1824 33 V Iver Martinus Myklebust Myklebust Ingebrigt Pedersen   G:b:   05.09 336 G  
1824 1 U Hans Christian  Scheide Skeide Petter Nielsen   Gaardbruger   26.12 365 F  
1825 2 U Bærnt Cornelius Yttre Fløe Flø ytre Elling Christiansen   Gaardbruger   23.01 360 I  
1825 3 U Ole Johanes Andreas Vaage Vågane Ole Olsen   Pladsemand   23.01 351 A  
1825 4 U Rasmus Elias Andreas Ulfsteen Ulstein Iver Jørgensen   Tjenestedreng   27.03 364 E  
1825 5 U Sørn Johannes Hasund Hasund Lars Hansen   Gaardbruger   27.03 372 G  
1825 6 U Hans Johannes Vaage Vågane Lars Larsen   Gaardbruger   27.03 351 B  
1825 7 U Carl Christ.?? Saudenæs Saunes Hans Mortensen   !!   04.04 370 D E: skade i papiret, siste del av andre førenamn manglar
1825 8 H Henning Johannes Overaae Ovrå Bærnt Larsen   Gaardbruger   05.04 411 B  
1825 9 H Martinus Britannus Olavius Hareid Hareid Rasmus Rasmussen   Gaardbruger   05.04 420 E  
1825 10 V Olavius Martinus Vartal Vartdal (n/s?) Hans Olsen   Gaardbruger   28.04 329 A  
1825 11 H Thore Cornelius Liievaag Liavåg Lars Ellingsen   Pladsemand   29.04 409 C  
1825 12 H Elias !! (Nebbestad) Nevstad Hans Ellingsen   Gaardbruger   29.04 412 C K: tf, Gaardsnavnet er glemt at anføres, men efter det opgivne Lægds No er han indført under Gaarden Nebbestad
1825 13 H Elling  Bigsæt Bigset Colben Jetmundsen    Gaardbruger   29.04 416 C  
1825 14 H Johannes Cornelius Jørgennæs  Hjøringnes Knud Olsen   Gaardbruger   29.04 407 C  
1825 15 H Ole Andreas Jørgendahl Hjøringdal Thore Olsen   Gaardbruger   29.05 403 B  
1825 16 U Lars Andreas Holseækre Holseker Erik Jetmundsen    Gaardbruger   20.05 369 A  
1825 17 H Thorbiørn Andreas Brandal Brandal John Pedersen   Gdm:   03.07 495 K: tf, er anført under Gaarden Brandahl Lægd No 711 B[!]
1825 18 V Povel Møchelbust Myklebust Johanes Knudsen   Gaardbruger   03.07 336 K  
1825 19 H Jørgen Peter Hareid  Hareid Elling Hansen   Gaardbruger   03.07 420 A  
1825 20 H Syverin Johan Hoveliid Hovlid Rasmus Simensen   Gaardbruger   03.07 423 K: tf, indføres ei da han er død efter modstaaende Side
1825 21 U Niels Johannes Saunæs Saunes Lars Nielsen   Gaardbruger   09.07 370 B  
1825 22 U Povl Cornelius Indre Fløe Flø indre Lars Povelsen   Gaardbruger   30.07 362 B  
1825 23 H Johannes Cornelius Lievog Liavåg Jetmund Knudsen   Gaardmand   31.08 409 D  
1825 24 U Ole Carelius Herløv Dimen Dimna (i/y?) Johannes Olsen   Gaardmand   04.09 347 C  
1825 25 H Knud Søverin Snibsør Snipsøyr Bærent Steffensen   Gaardmand   25.09 390 G  
1825 26 H Peder Andreas  Mørk  Mork Anders Ellingsen   Gaardbruger   25.09 388 C  
1825 27 V Ole Johan Festøen Festøy Ole Povelsen   Gaardbruger   18.09 319 B  
1825 1 V Ole Martines Myklebust Myklebust Knud Jetmundsen    Gaardmand   18.12 336 A  
1825 2 U Lars Andreas Dimmesund Dimnasund Amond Hansen   Gaardmand   26.12 347 G  
1825 3 U Lars Gullik Scheide Skeide Lars Mortensen   !!   26.12 365 G  
1826 4 U Carsten Theodor  !!  Vik, Ulsteinvik Stevling !! Scheldrup Gaardmand   01.01.1825 367 F K: tf, Provsten spørges om det ikke er Feilskrivning av Aarstallet/ K: e.namn: Schelderup
1826 5 U Knud Martines Ousnæss Osnes Johanes  Knudsen   !!   29.01 366 A  
1826 6 H Jacob Andreas Brandal Brandal Iver Nielsen   Gaardmand   19.02 423 G  
1826 7 H Niels Martines Rødset Røyset Bærent Povlsen   Gaardmand   19.02 397 C  
1826 8 H Ole Johannes Piilschoug Pilskog Rasmus Olsen   Gaardmand   28.03 40? A  
1826 9 V Povl Qvien Kvia Ole Knudsen   Gbr:   28.03 397 D  
1826 10 V Petter Andreas Buset Buset Colben Jetmondsen   Gaardm:   28.03 398 E  
1826 11 V Sivert Marties Sættre Sætre Sjeur Erichsen   Gaard:   21.04 332 H  
1826 12 U Daniel Peter Simen Roppen Roppen Elling Ellingsen   !!   23.04 369 A  
1826 13 U Knud Povl Mid Fløe Midtflø Serqve  Knudsen   Gaardmand   24.04 361 D  
1826 14 U Johanes Sundgott Sundgot Niels Larsen   Gaardm.   30.04 353 A  
1826 15 U Knud Johanes Saudenæss Saunes Johanes Erichsen   Gaardm.   15.05 370 C  
1826 16 H Johanes Andreas Riise Rise (n/ø?) Ole Rasmusen   Gaardmand   15.05 419 A  
1826 17 V Mads Møckelbust Myklebust Peder Mortensen   Gaardmand   21.05 336 L  
1826 18 V Augustinus Petrus Ødegaard Øydegard Mads Knudsen   !!   21.05 331 A  
1826 19 H Andreas  Hoveliid Hovlid Knud Johannesen   Gaardm.   21.05 423 B  
1826 20 S Elias Martines Flessiesund Sulesund, Flesjesund Johanes Ellingsen   Gaardm.   21.05 133 B  
1826 21 U Petter Martines Ringstad Ringstad Michel Olsen   Gaardm.   16.07 376 C  
1826 22 H Ole Andreas Ulfseth Ulset John Nielsen   Gaardm.   23.07 402 F  
1826 23 H Ole Martin Hareid Hareid Ingebrigt Hansen   Gaardm.   23.07 420 K: tf, indføres ei da han er død efter samme Side
1826 24 H Johanes Andreas Kaldhol Kaldhol Sivert Andersen   Gaard.   23.07 398  A  
1826 25 H Petter Thorbiørn Brandal Brandal John Pedersen   Gaardm.   10.09 425 I  
1826 26 H Thore Cornelius Snipsøer Snipsøyr Thore Knudsen   Gaardbruger   10.09 390 H  
1826 27 U Carl Petter Gullik Ulfsteen Ulstein Niels Andersen   Gaardm.   24.09 364 F  
1826 28 V Mads Johanes  Aarset Årset Peder Johnsen    Gaardm.   28.10 335 D  
1826 29 V Petter Johanes Aarseth Årset Peder Johnsen    Gaardm.   28.10 335 G  
1826 30 H Johanes Syverin Haavelied Hovlid Rasmus Simensen   Gaardm.   28.10 423 D  
1826 31 V Guttorm  Flaaskiær Flåskjer John Thorbjørnsen   Gaardm.   29.10 344 E  
1826 32 U Hendrich Elias Indre Fløe Flø indre Knud Paavelsen   Gaardm.   05.11 362 C  
1826 33 V Jens Brittanius Nøre Wartal Vartdal n Ingebrigt Stenersen   Gaardmand   !! 329 D K: tf, Datum maae nærmere opgives
1826 34 H Anders Andreas Bichseth Bigset Ananias Andersen   Gaardemand   26.11 416 E  
1826 1 U Søren Augustinus Hofseth Hovset Knud Sorensen   Tienstekar   25.12 368 B E: uklar skrift
1827 2 H Elias Christopher Kaldhoel Kaldhol Olavius  Olsen   Gaardmand   21.01 398 B  
1827 3 V Iver Aarseth Årset Bernt !!   Gaardmand   21.01   K: tf, indføres ei da han er død efter modstående Side
1827 4 V Johannes Iver Aarshoug Årskog Iver Amundsen   Gaardm.   21.01 330 H  
1827 5 U Lars Elias Johannes Hauen Dimna indre Erich Rasmusen   Gaardmd.   04.02 431 B  
1827 6 H Andreas Povel Storalme Alme store Iver  Arnesen   Grdmd.   04.02 391 A  
1827 7 U Halvor Vaagen Vågane Ole Olsen   Pladsemand   11.02 351 C  
1827 8 U Lars Peder Andreas Ousnæs Osnes Iver Paulsen   Gaardmd.   11.02 366 I  
1827 9 V Johannes Myklebust Myklebust Guttorm Paulsen   Gaardmd.   18.03 336 N  
1827 10 V Syvert Qvie Kvia Mads Knudsen   Gaardmd.   01.04 337 E  
1827 11 V Bernt Olavius Fæstøe Festøy Rasmus Rasmusen   Gaardmd.   12.04 319 C  
1827 12 H Johannes Martinus Grimstad Grimstad Peder Paulsen   !!   24.08 418 G E: datoen er "24 Aug", uvisst om det er feilskrive for "Apr" eller om han er ført på feil stad
1827 13 H Ingebreth Britanus Grimstad Grimstad Gullik Gulliksen   Gaardmd.   13.05 418 H  
1827 14 U Rasmus Andreas Myren Myrane Rasmus Jørgensen   Gaardmd.   01.06 377 C  
1827 15 H John Jøringnæs Hjøringnes Knud Olsen   Gaardmd.   05.08 407 D  
1827 16 U Arne Elias Yttre Fløe Flø ytre Arne Olsen   !!   12.08   K: tf, indføres ikke da han er død efter modstående Side
1827 17 S John Martinus Sulebakken Sulebakken Hans Hansen   Gaardmd.   16.09 132 C  
1827 18 U Hendrik Johannes Rasmus Garnæs Garnes Rasmus Hendriksen   Gaardmd.   23.09 375 C  
1827 19 U Hans Yttre Fløe Flø ytre Johannes Jetmundsen    Gaardmd.   07.10 360 E  
1827 20 H Nicolai Johannes Pilskov Pilskog Rasmus Olsen   Gaardmd.   13.10 408 B  
1827 21 H Johannes Martinus Snipsør Snipsøyr Erik Eriksen   Gaardmd.   11.11 390 B  
1827 22 H Peder Andreas  Overaae Ovrå Bernt Hansen   Gaardmd.   25.11 411 C  
1827 23 U Elias Johannes Vatøen Vattøy Knud Nilsen   Gaardmd.   23.09 359 A  
1827 1 U Johannes Olavius Haddal Haddal (i/y?) Nils Sivertsen   Grdmd.   02.12 378 C  
1828 2 H Elias Nicolai Liervaag Liavåg Lars  Ellingsen   Grdmd.   06.01 409 E  
1828 3 U Carl Olai Sundgotten Sundgot Erik Knudsen   Grdmd.   13.01 355 F  
1827 4 U Ole Gullik Saunæs Saunes Hans Mortensen   Grdmd.   16.12 370 E  
1828 5 V Christian Olavius Fæstøen Festøy Ole Poulsen   Grdmd.   06.01 390 K: tf, er død efter modstående Side
1828 6 H Nils Sæverin Riise Rise (n/ø?) Magnus Nilsen   Grdmd.   06.01 413 C  
1828 7 H Poul Gerhard Fielde Fjelle Ole !!   Handelsmand   06.01 490 H  
1828 8 V Elling Martinus Sørrevartdal Vartdal s Rasmus Knudsen   Grdmd.   03.02 340 I  
1828 9 U Hans Indre Fløe Flø indre Lars Poulsen   Grdmd.   09.03 362 E  
1828 10 H Jens Anthon !! Brandal Michael  !! Landmark Grdmd.   16.03 425 E  
1828 11 H Jacob Andreas Hovden Hovden Engebrecht Gulliksen   Grdmd.   !! 386 A K: tf, Datum maae nærmere opgives
1828 12 V Iver Martinus Rommestrand Romestrand Martin  Iversen   Grdmd.   20.04 320 C E: rift i papiret der legdnr står
1828 13 U Johannes Peder Lyder Ousnæss Osnes Johannes Knudsen   Grdmd.   26.04 366 C  
1828 14 S Arne Cornelius Nøringset Nøringset Ole Arnesen   Grdmd.   25.05 426 B  
1828 15 V Ole Andreas Wolle Volle Johannes Pedersen   Grdmd.   01.06  321 B  
1828 16 H Elling Johannes Nebbestad Nevstad Lars Ellingsen   Grdmd.   22.06 412 D  
1828 17 U Elias Martin !! Vik, Ulsteinvik Stevelin Nilsen Scheldrup Grdmd.   13.07 367 G   
1828 18 H Lars Frederik Lierseth Liaset (n/ø?) Hans Larsen   Grdmd.   17.08 406 A  
1828 19 U Elias Severin Hatløen Hatløy Elling Gundersen   Grdmd.   07.09 358 B  
1828 20 V Johannes Olavius Barstad Barstad Knud Knudsen   Grdmd.   14.09 323 A  
1828 21 U Johannes Cornelius Hasund Hasund Lars Hansen   Grdmd.   28.09 372 K: tf, indføres ikke da han er død efter modstående Side
1828 22 V Rasmus Nicolai Masdahl Masdal Lars Andersen   Grdmd.   14.09 328 D  
1828 23 V Paul Myklebust Myklebust Guttorm Poulsen   Grdmd.   02.11 336 D  
1828 24 V Lars Johannes Wolle Volle Simon Larsen   Grdmd.   02.11 321 C  
1828 25 U Even Cornelius Garshoel Garshol Siur Knudsen   Grdmd.   09.11 373 K: tf, indføres ikke da han er død efter modstående Side
1828 1 H Jacob Hendrik Hareyde Hareid Elias  Jacobsen   Pladsemand   21.12 420 G  
1828 2 U Peder Severin Frederik Myren Myrane Poul Poulsen   Grdmd.   25.12 377 D  
1828 3 U Johannes Cornelius Ulfsteen Ulstein Elling Knudsen   Grdmd.   25.12 364 G  
1828 4 V John Severin Norevartdal Vartdal n Ole Amundsen   Grdmd.   25.12 329 F