75032 Matrisemetoder

Faginformasjon, høsten 1994 og våren 1995

Faglærer: Harald Hanche-Olsen Institutt for matematiske fag Rom 1154 Sentralbygg 2. Telefon: 73 59 35 25

E-post: hanche@imf.unit.no
World Wide Web: http://www.imf.unit.no/~hanche/

Forelesninger: Høstsemesteret: onsdag 14–16 i S5. Vårsemesteret: tirsdag 12–14 i S7.

Øvinger: Høstsemesteret: mandag 17–18 i S5. Vårsemesteret: onsdag 16–17 i S7. Første gang mandag 19. september (vi står altså over øvingstimen i semesterets annen uke).

Nye øvingsoppgaver blir normalt gitt i forelesningen. Det blir veiledning i forbindelse med oppgavene i neste øvingstime, og løsningsforslag deles ut i forelesningen deretter.

Øvingene er frivillige.

Lærebok: Gilbert Strang, Linear Algebra and Its Applications (third edition).

Pensum: Foreløpig pensumliste inneholder følgende avsnitt fra læreboka: 1.1–1.6, 2.1–2.4, 2.6, 3.1–3.4, 4.1–4.4, 5.1–5.6, 6.1–6.5, appendix A og B.

Det kan komme på tale å utdype pensum med noen utdelte notater.

Mindre endringer i pensumlisten kan forekomme. Endelig pensumliste vil foreligge senest 4. april.

Eksamen: Skriftlig eksamen, 26. mai. Varighet: 5 timer. Godkjent lommekalkulator er tillatt, ellers ingen trykte eller skrevne hjelpemidler.

Annet: Om du har tilgang til mosaic på datanettet (finnes på studentsalene), kan du alltid finne faginformasjon og informasjon om øvingene under faglærers hjemmeside i World Wide Web (se under “Faglærer” ovenfor).